یک نماینده خوب برای مردم چه کسی است ؟
بیرجند خبر

پشتیبانی آنلاین

تقویم شمسی

تبلیغات

آمار سایت

 • افراد آنلاین : 2
 • بازديد امروز : 101
 • بازديد ديروز : 206
 • آي پي امروز : 5
 • آي پي ديروز : 43
 • ورودی امروز گوگل : 0
 • ورودی گوگل دیروز : 2
 • بازديد هفته : 1,053
 • بازدید ماه : 3,350
 • بازدید سال : 60,740
 • كل بازديدها : 228,759
 • ای پی شما : 18.210.11.249
 • مرورگر شما :
 • سیستم عامل :
 • كل کاربران : 0
 • كل مطالب : 268
 • كل نظرات : 1
 • امروز : یکشنبه 04 آبان 1399

اطلاعات کاربری

عضو شويد
فراموشی رمز عبور؟

نام کاربری :
رمز عبور :


عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آخرین عناوین

کاندیدا باید به بانوان استان به عنوان قشر موثر توجه ویژه داشته باشد .

- این روزها شبکه های اجتماعی هم همانند سطح شهرها شاهد پهن کردن فرش قرمزهایی برای نامزدهای انتخابات می باشند. فضای مجازی این روزها پرمشغله ترین روزهای خود را سپری می کند و شاهد تشکیل انواع گروه های وایبری، واتسآپی، تلگرامی با موضوع انتخابات و نامزدهای انتخابات می باشد.

امروزه در دهکده جهانی تمام افراد به نوعی با فضای مجازی و اینترنت سروکار دارند و اخبار نیز در این فضا به سرعت انتشار می یابد و هر شخصی با توجه به تفکرات و ایده های سیاسی شان به معرفی کاندیدای مورد نظرشان می پردازند. تفرقه در بین افراد تهدید در انتخابات به شمار می رود به گفته یکی از کاربران فضای مجازی؛ خالف آنچه عموم تصور میکنند که فضای مجازی، مجال مناسبی برای طرح مباحث جمعی نیست، اتفاقا به نظر من به خوبی می توانیم از این فضا استفاده کرد ه و به معرفی کاندیدای مورد نظر بپردازیم و اطالعات مفید به اشتراک گذاشته شود. دنیای مجازی آمده تا مرزها را درهم شکند مصطفوی ادامه می دهد: البته من معتقدم چون در این فضاها نظارت کمتر است حب و بغض شخصی هم زیاد است. بعضا سعی در تخریب دیگران و بزرگنمایی شخص یا اشخاصی را دارند. به هر حال بعضا این گروه های مجازی عمال با ایجاد تفرقه در بین افراد و جامعه، می توانند به عنوان تهدیدی برای انتخابات پیش رو به شمار روند. کاندیدای مورد نظر من باید کامال به شهر آشنا و برای استان مفید باشد

قاسمی یکی دیگر از کاربران می گوید: هر تکنولوژی فرهنگ خاص خود را دارد و باید به هنگام استفاده از آن رعایت گردد. در فضای مجازی رعایت قانون، اخالق، ادب، انصاف و صداقت خیلی مهم است در واقع باید قاعده بازی را بدانیم و دقیقا رعایت کنیم. استفاده درست و بهینه از امکانات و ظرفیت های فضای مجازی باید همواره مد نظر قرار گیرد.

باید روحیه همکاری، مشارکت و همدلی را تقویت کند، باید بستر ساز افزایش رفاقت ها و دوستی ها باشد نه کینه جویی، تخریب و رقابت های ناسالم. وی معتقد است فعالیت تبلیغاتی انتخاباتی، قانون خاص خود را دارد و باید طبق آن عمل کرد و قطعا تبلیغ علیه کاندیداهای اجتماعی آن هم با نیت سو از نظر اخالقی نادرست می باشد و باید از آن برحذر داشت. به نظر قاسمی باید به کاندیدایی رأی داد که واقعا شهر و استانمان را بشناسد و بتواند فرد مفیدی برای آن باشد و بداند نیازهای شهرمان چیست و برای جوانان از لحاظ اشتغال و کار مثمر ثمر باشد. در استان به نقش زنان به عنوان یک قشر موثر بیشتر توجه شود یکی از جوانان فعال سیاسی شهر می گوید: هدف برخی از این افراد که تبلیغات می کنند نه تنها ایجاد نشاط سیاسی در جامعه نیست بلکه عموما با هدف تخریب کاندیدای مقابل می باشد.

اگر به دوره های گذشته و انتخابات سال های قبل نگاهی بیندازیم، به این نتیجه خواهیم رسید که برخی افراد، خود در تخریب کاندیداها در سال های قبل نقش چشمگیری داشته اند. وی ادامه می دهد: متاسفانه در این مدت شاهد هستیم که برخی با هدف تبلیغات و اطالع رسانی پا به عرصه سیاسی شهر گذاشته اند، اما در واقع قصد تخریب چهره نمایندگان فعلی و گذشته مجلس را دارند.

این سری فعالیتها اگر از راه درست انجام شود مفید و باعث نشاط سیاسی شهر می شود و مردم با تامل بیشتری به کاندیداها رأی می دهند اما اگر چنین هدفی را به همراه نداشته باشد، قطعا باید منتظر بی اخالقی هایی بود. مریم مرتضوی معتقد است: در شهر و استان ما برنامه های کاربردی برای خانم ها بسیار کم است و اینکه بابت دور بودن از پایتخت خانم ها کمتر می توانند آنطور که باید و شاید قله های ترقی را طی کنند و استعدادهایشان را نشان دهند. در استان ما خانم ها هم در زمینه ورزش و تحصیل مشکل دارند هم در زمینه اشتغال در سمت های اساسی و کاربردی حساس در جامعه. مثال اگر یک خانم در این استان به یک سمت باالی دولتی برسد با توجه به اینکه فرد الیقی است از عجایب به شمار می رود.

در تبلیغات باید اعتدال و میانه روی داشت خانمی دانشجو هم می گوید : در انتقاد هم نباید افراط و تفریط باشد. باید معتدل و میانهرو باشد، اما در عین حال انتقاد مفید است و در این جمع نیز مسئوالن حضور دارند و من معتقدم باید فرصتهایی فراهم شود تا نقد و انتقاد مطرح شود تا اشکاالت برطرف شود، زیرا ما هیچ کدام معصوم و بیخطا نیستیم. مریم احمدی با بیان اینکه من به کسی رأی می دهم که برای احقاق حقوق مردم، زدودن فقر از چهره مردم، ایجاد فرصت های شغلی و رفع بیکاری، خواب را بر دولتمردان آشفته کند، می افزاید: کاندیدای من باید معنای رنج را بداند و به سالمت روحی، روانی مردم به عنوان یک اولویت نگاه کند.

عاطفه خاتمی یکی دیگر از شهروندان هم معتقد است: کاندیدا نباید فقط شعار بدهد، باید درد مردم را بفهمد. من به کسی رای می دهم که بداند تحصیل کرده های زیادی در استان چشم به فرصت های شغلی دوخته اند که او قرار است ایجاد کند و فقط خانواده او نیستند که باید پست ها را محک بزنند. در مسئولیت های قبلی اش چه کارهایی انجام داده و اینکه کارنامه کاری اش چگونه است. وی ادامه می دهد: کاندیدایی که قول هایی می دهد که در حیطه کاری او نیست و اینکه سابقه درخشانی ندارد محققا نمی تواند یک کاندیدای اصلح باشد.

من معتقدم باید بتواند دردها را بشناسد و برای آن کاری کند.